Družina RS Tučňáci Jičín


Silvestr 2006 v Praze

Obrázek ke článku Silvestr 2006 v Praze
11.1.2007 v 14:59 vložil ČIKO

Protože pomalu expandujeme do celého světa (Bobo je stále na studiích v Turecku, Íí vyrazil cestovat do jihovýchodní Asie), společně nás letos slavilo Silvestr a příchod Nového roku méně než obvykle. Ale o to víc lidí bylo okolo. Vydali jsme se totiž do Prahy (v sestavě Štaflík, Góťa, Mrňous a Čiko).

Oslavu jsme začali u Čika v bytě ve Vysočanech, kde jsme mimo jiné proháněli autíčka po autodráze:) Kolem desáté hodiny večerní jsme se vydali na metro a jeli do centra Prahy. Jakmile jsme vyšli z podchodu ven, bylo jasné, že to nebude žádná klidná procházka. Půlnoc byla ještě daleko a přesto už ulice duněly výbuchy petard a rachejtlí. Zamířili jsme proto do restaurace V cípu, kde pracuje Terka a k velké radosti jsme ji tam našli i s Mankou. Chvíli jsme poseděli a pak se vydali na cestu historickou Prahou. Prošli jsme kolem Stavovského divadla na Staroměstské náměstí. Uličky i náměstí praskaly ve švech. Raději jsme se do davu na Staroměstském náměstí moc nemíchali a pokračovali směrem ke Karlovu mostu, Karlovou ulicí a zastavili jsme se na Křížovnickém náměstí u Karlova mostu. Štaflík sice začala bláznit, že tam nechce zůstat, protože poblíž se odehrávalo cosi, co vypadalo jako likvidace neprodané pyrotechniky z vietnamského stánku, ale přelom roku s výhledem na Pražský hrad se nám zdál jako dobrý nápad. Od ohniska výbuchů (snad každá pátá rachejtle vybuchla asijským odpalovačům už na zemi, bez toho, aby se vznesla k nebesům) nás ostatně milosrdně chránila socha otce vlasti Karla IV.

O půlnoci se jako malá nevýhoda ukázalo to, že na náměstíčku nebyly žádné velké hodiny, takže si zlom roku oslavil v průběhu několika minut každý kdy chtěl. Bujaré veselí propuklo, sekt začal vystřikovat z lahví (například na záda dalších lidí, jak se stalo kousek od nás), ohňostroje ještě přidaly na síle a všichni měli radost:-) My jsme na dálku pozdravili Boba jeho pokřikem (nelze zapsat, musí se slyšet).

Po půlnoci jsme se vydali zpět ke Staroměstskému náměstí, přes Můstek (kde jsme se brodili v rozbitém skle) na Národní třídu a po občerstvení v kiosku nás novoroční noční metro odvezlo zpět do Vysočan, kde jsme si ještě před spaním chvíli povídali a potom poprvé v roce 2007 usnuli. Teda Mrňous poprvé usnul už v metru...

Nebýt toho, že musel být člověk pořád na pozoru před splašenou pyrotechnikou, byla to celkem dobrá oslava. Ale řekl bych, že není nad pohodový Silvestr někde dál od civilizace.


Zobrazeno 8113x | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]