Družina RS Tučňáci Jičín


Vyzvědači v Hořicích

Obrázek ke článku Vyzvědači v Hořicích
24.10.2005 v 15:26 vložil ČIKO

Ostražitý pohyb při plnění vyzvědačského úkolu v nepřátelském území, krkolomné úniky před hlídkami nepřátel, honičky po tržišti jako z filmu, pocit vítězství při dopadení soupeře, obezřetné návraty do ukrytého velitelství. Zkrátka to, po čem hravá duše rovera touží. A to vše v podkrkonošských Hořicích, mezi nic netušícími "civilisty".

Takoví byli Vyzvědači, roverská hra, kterou na sobotu 22. 10. 2005 připravil hořický kmen Abyloti. Více než 50 hráčů bylo rozlosováno do čtyř týmů - Žlutého, Modrého, Zeleného a Červeného (který byl pro barvu šátků označujících hráče nazýván také Růžovým:-) a každému z družstev připadlo jedno ze čtyř území, na která byla rozdělena centrální část Hořic. Úkolem všech družstev bylo během šesti hodin zjistit co nejvíce z celkem 90 různých věcí v nepřátelských čtvrtích. Například co zdobí fasádu domu číslo 989, kdo má klíče od židovského hřbitova a podobně. Dále šlo získat body za zjištění polohy čtyř objektů a totožnosti čtyř lidí, které jsme znali jen z fotky, odhalení nepřátelského velitelství a několik bonusových úkolů. Na druhé straně bylo úkolem hráčů na svém území chytat vetřelce a dotykem je zbavit popisu právě plněného úkolu a papírku, symbolizujícího život. Chycený se potom musel pro nový život vrátit zpět do svého ústředí a navíc takové ulovení nepřítele bylo také odměněno body.

Nejvíce bodů a tím pádem vítězství vybojovalo družstvo Červených, ve kterém jsme, mimochodem, měli největší zastoupení;-) Výzvědné schopnosti ale prokázali všichni a tak si každý účastník odnesl Vyzvědačský průkaz, kterým se "má právo kdykoli a kdekoli legitimovat, nejspíš mu to ale bude houby platné."

Hra byla vážně skvělá a stejně tak i další zážitky z celého víkendu: Páteční večerní hry, vyhodnocení RoverConnection projektu s Jilemnickým DobROVodem, sobotní pozdní odpoledne strávené v novém hořickém bazénu, poznávání nových lidí, čtyři šišky houskového knedlíku, které si Bobo (omámený setkáním se svou bohyní;-) odvezl v baťohu až domů, aniž by o nich věděl...:-) Myslím, že nikdo z nás (Bobo, Mrňous, Woody, Manka, Leonardo, Štaflík a já) účasti nelitoval.

Naše velké díky patří organizátorům za přípravu hry a i všem ostatním za dobrou zábavu.

A ještě něco: Skutečně nejsme z Tatobit!:-))

Odkazy: Článek o Vyzvědačích na webu hořických skautů


Zobrazeno 5528x | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]