Družina RS Tučňáci Jičín


Chlapi, krokem a řezat a řezat...

Obrázek ke článku Chlapi, krokem a řezat a řezat...
5.8.2005 v 22:40 vložil Mrazák

Můj dopis "vyšetřovatelům" zásahu policie na CzechTek 2005 v Mlýnci:

Vážení přátelé techna,

zcela náhodně jsem objevil Vaši stránku a rozhodl jsem se napsat Vám můj názor ohledně zásahu v Mlýnci.

Naprosto jasně souhlasím se zákrokem policie proti technařům, s priměřeností zásahu(vodní děla, do jisté míry brutalita, ...) by se dalo polemizovat. Naprosto odsuzuji excesy typu házení slzného plynu či dýmovnic do aut, kopání do ležícího a neútočícího člověka, atd. Podle mého názoru si ale za všechny tyto věci můžete naprosto sami!!!

A teď něco málo vysvětlení mého postoje. Naprosto první a zásadní chyba na Vaší straně je utajování lokality, kde se bude CzechTek konat(proč nemůže tento údaj být veřejně známý několik měsíců dopředu?). Další chybou je ignorování vlastnických práv majitelů okolních pozemků(jak byste se tvářili Vy, kdyby se přes Vaši zahradu přehnalo 1500 lidí a každý z nich by tam odhodil nějaký odpadek? Zamávali byste jim, nebo zavolali policii a žádali napravení?). Naprostá absence mobilních toalet je také neomluvitelná(např. dětský tábor musí splňovat nespočet hygienických norem(toalety pro dívky, chlapce a personál kuchyně, vodu na umytí u cesty z toalet, důkladné skladování potravin v chladu a temnu,...). Pokud se něco poruší "Hygiena" tábor zruší s okamžitou platností. Vy se sejdete v několika tisícovém počtu a všechny hygienické předpisy ignorujete).

Další a další povolení jste ignorovali. Kde byli hasiči, záchranka, atd.? Proto se nedivte, že se stalo to, co se stalo.

Pokud Vám mohu poradit domluvte se s policií nebo státem, splňte dané předpisy a zcela jistě Vám umožní pořádat CzechTek v nějakém bývalém vojenském prostoru, kde nebudete nikomu vadit.

Přeji Vám mnoho příjemných zážitků z některých dalších ročníků CzechTeku.

s pozdravem

Petr Chlada, Jičín

odkaz na stránky: zde

zdroj obrázku: http://www.mujweb.cz/www/ knaypa/DSCF7952.JPG


Zobrazeno 3665x | Zobrazit reakce na článek (9) | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]