Družina RS Tučňáci Jičín


Středověk aneb Po stopách Jirky Krampola

Obrázek ke článku Středověk aneb Po stopách Jirky Krampola
10.6.2005 v 12:12 vložil Woody

Sláva a věhlas roverské družiny Tučňáků se šíří republikou. Nezbývá již příliš středisek a kmenů, kde by o nás alespoň malou zvěst či báji nevyslechli a my neleníme a svou činorodostí přispíváme k dalšímu naBobtnávání legendy o jičínském Jelitním komandu.

První červnový víkend jsme se úspěšně zapojili do ambiciózního projektu řídících center roveringu v Čechách a na Moravě. Pod heslem RoverConnection se skrývá záměr propojit a obohatit činnost věkově starších skautských uskupení v naší organizaci a nutno říci, že i my, kteří starostlivě a se zaujetím hledíme k nejasným zítřkům skautského hnutí u nás, tuto akci kvitujeme s nadějným očekáváním.

Náš plán byl jednoduchý. V průběhu víkendové výpravy poznat další roverský kmen a program akce vystavět na klasické turistice po domácích hradech a domovech celebrit.

Společná akce družiny RS Tučňáci a části plzeňského kmene Sakura vystupující pod pracovním názvem Nežádoucí účinky, započala v sobotu ráno ve středověké vesnici Řeporyje u Prahy, za občasných přeháněk a v dobrém rozmaru po úspěšném setkání obou skupin. Slibovaný středověký skanzen se ukázal býti menším a liduprázdnějším než na obrázku, jakoby všichni domorodci před podezřelou skupinou obáglovaných návštěvníků předčasně utekli do nějaké odlehlé refugiální lokality. S pocity nevítaných nájezdníků jsme jedinému zbylému obyvateli zaplatili vstupní berni a zhlédli veškeré dostupné atrakce v osadě, a to včetně dřevěného prasete a živé ovce, znalé Eulerova čísla („Eeeeeee“). Pobyt v Řepoře jsme prodloužili o chutný oběd z vlastních zdrojů, sérii vypečených her a debatu nad dalším směrem postupu.

O tom, že jsme se nakonec vydali na Okoř, rozhodla drobná mince a možnosti Českých drah. Přesun skrze Prahu vesele uběhl při hře „Kolik vagonů metra znáš, tolikrát jsi cestujícím“ a cesta autobusem byla zase poznamenána romantickým vzplanutím řidiče vozu k jednomu našemu nejmenovanému členu (znalci Brna jméno jistě tuší). S pomocí podrobného dopravního značení – zvláště jedna značka se objevovala skutečně všude – jsme k Okoři dorazili pěšky za krásného počasí kolem šesté hodiny večerní a po několika partiích Bangu! vyhledali za obydlenou oblastí vkusné a přívětivé místo k přenocování. Vyprávění strašidelných příběhů u ohníčku se tentokráte zvrhlo k vykonstruování prazvláštního modelu zaručeně existujících placatých nočních duchů, přímo kopírujících povrch země a nutících své zmanipulované oběti k vraždám a skokům rozkročmo na pařez.

Zatímco někteří účastníci výpravy tu noc v transu ani oka nezamhouřili, někteří byli vzbuzeni lomozem expresu v 6.15 (neboť koleje ležely co bys kamenem přehodil), většina se za tichého pochrupování vyspala do své přirozené individuální barvy. V neděli dopoledne jsme konečně navštívili hrad Okoř a splnili tak další část našeho proklamovaného programu. Pohled na zbytky fortifikací byl téměř tak impozantní jako realistické znázornění funkce prevetu, okázale rozpláclé na skále pod ním.

Ale nic netrvá věčně a tak se ke konci chýlila i naše výprava. A nebyli bychom Tučňáci, kdybychom do našeho panoptika celebrit spatřených nezařadili dalšího zástupce, tentokráte muzikanta, buržoazního bohéma a ikonu české pop-music Petra Hapku. Nahradil nám tak částečně nevydařenou návštěvu u Jirky „Královské reggae“ Krampola, který se zrovna tou dobou zdokonaloval v Džerbě.

Odpolední rozloučení se souputníky z Účinků bylo tklivé a jistě ne dlouhodobé. Výprava se nad očekávání vydařila a my nyní radostněji hledíme ke světlým zítřkům.

Takť praví ten, kterýž svědectví o tom vydává.

V našem fotoalbu najdete vybrané fotky z poznávání středověku.

Na webu RoverConnection si můžete přečíst náš zápis z projektu.

Poznámka od Čika: Slovníček použitých cizích slov přibude časem:-)


Zobrazeno 3931x | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]