Družina RS Tučňáci Jičín


Tučňákovská oslava rozšíření Evropské unie (a čarodějnic)

Obrázek ke článku Tučňákovská oslava rozšíření Evropské unie (a čarodějnic)
3.5.2004 v 23:55 vložil ČIKO

V pátek 30.4. jsme se vydali nejprve nakoupit a pak v počtu pěti Tučňáků (Íí, Bobo, Mrňous, Góťa, Čiko) na chatičku Šimralových do Pekla. Již cestou bylo jasné, že na akci bude veselo. Řidič Íí tvrdil, že si nepamatuje cestu, což i dokázal jednou malou zajížďkou. Na chatičce byl prý jen jednou a to si cestou četl. Bobo na místě spolujezdce neustále proháněl elektrické stahování okýnka.

Jakmile jsme dorazili na místo a zprovoznili elektrické spotřebiče (kromě rádia, což mrzelo hlavně Boba), šli jsme si zahrát kuličky. Během cvrnkání jsme ale zjistili, že máme mezery v pravidlech této hry (aby se to neopakovalo: pravidla kuliček).

Po kuličkách jsme se začali věnovat grilování, což byl hlavní program večera. No, z počátku jsem se věnoval jenom já a Íí, který s podezřelým nadšením při roztápění grilu pálil pracovní verzi svojí diplomky. Ostatní začali jevit zájem až když se z grilu linula vůně klobásek. Po prvním chodu jsme nechali gril vyhasnout a vydali jsme se prozoumat okolí. Někdo krásy přírody, někdo kulturní zajímavosti:-)

Po osmé hodině jsme sledovali hokej (ČR - Rakousko, 2:0 :-) a pak přišlo na řadu opět grilování. Tentokrát jsme grilovali křidýlka a vepřové steaky. Mňam!

A pak přišla půlnoc. Radostně jsme přivítali Evropskou unii, která vstoupila 1. 5. 2004 do České republiky. (Ano čtete správně, EU vstoupila k nám. Copak se nějak pohnula ČR? Nikoliv, to EU se zvětšila!:-) Neměli jsme sekt a tak Góťa zvolil ryze českou cestu a z plechovky stříkal pivo. Byl to slavnostní okamžik. Šli jsme spát asi v jednu hodinu, já jsem prohrál losování a tak na mě nezbyla postel a spal jsem na Góťově samonafukovačce. Nakonec jsem tomu byl rád, protože nafukovačka je to skutečně komfortní.

Ráno jsme svěží vyskočili do prvního Eurodne. Nevyskočil jenom Bobo, kterého jsme proto využili jako spícího herce do Pekelského masakru motorovou pilou. Uklidili jsme chatičku, koukli v televizi na jakousi podivnou inscenaci z 50. let a odjeli na oběd domů.

Z akce máme spoustu fotek, takže jen co bude čas, vložím je do fotoalba.


Zobrazeno 3897x | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]