Družina RS Tučňáci Jičín


Intercamp 2004 - přípravný víkend Servistýmu

Obrázek ke článku Intercamp 2004 - přípravný víkend Servistýmu
20.4.2004 v 21:54 vložil ČIKO

Na konci května se v naší zemi uskuteční mezinárodní skautské setkání Intercamp 2004. O víkendu 16.-18.4. proběhl přípravný víkend Servistýmu, tedy skupiny lidí, kteří se budou starat o průběh akce. Měl jsem to štěstí, že jsem se stal jeho součástí.

Už po přípravném víkendu jsem nadšen! Celá akce je opravdu dobře připravená, lidi ze Servistýmu jsou skvělí a navíc nám tam vařili samé dobroty:-) Přípravného víkendu se účastnilo skoro sto sester a bratrů nejen z ČR a všichni jsme se celkem kvalitně sehráli do dobře fungujícího týmu. Přispělo k tomu nejen to, že jsme hráli pár tzv. Icebreakerů, tedy her na seznámení. Je to vynikající pocit sounáležitosti, když vidím, že všichni kolem s radostí a jasným cílem pracují na společné věci.

Docela mě překvapilo, že akce je vedena lidmi mého věku. Příjemně překvapilo. Měl by to vidět Lukáš Kašpar, který onehdy ve svém článku v Reflexu popsal skautské vůdce jako nemohoucí důchodce (GRRR!). Ze stylu, jakým je IC organizován, čiší novátorství které jako by připomínalo, že Intercamp bude probíhat v době, kdy už budeme součástí Evropské unie. Například simulace registrace všech účastníků IC, Opening ceremony a rozřazování do týmů byla jako vystřižená z manažerského školení. Včetně následného brainstormingu, při kterém se vychytaly chyby systému, na které jsme přišli.

Už se na Intercamp těším. Budu pomáhat R+R z Benátek nad Jizerou při aktivitě Prusíkování a snad se nám tam nikdo nezabije:-) Ono je to ostatně téměř nemožné, protože evropská komise Intercampu trvá na striktním dodržování bezpečnostních pravidel a děti budou nejen jištěny na laně, ale navíc budou mít i přilby.

Intercampu 2004 zdar!

Přidáno 3. 6. 2004: A jak probíhal samotný Intercamp? To jsem popsal v článku Intercamp 2004 okem servistýmáka.


Zobrazeno 4289x | Zobrazit reakce na článek (8) | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]