Družina RS Tučňáci Jičín


Buď připraven!

3.3.2004 v 15:08 vložil ČIKO

Lepší heslo snad skauti mít nemůžou. Tato dvě slova v sobě skrývají spoustu významů a řídit se jejich obsahem se rozhodně vyplácí. Co třeba vy a připravenost na krizové situace?

"Buď připraven" se jmenuje i webový projekt, který funguje ve své ostré verzi od začátku února 2003 na adrese http://www.budpripraven.cz. Byl vytvořen z iniciativy Junáka jako pomocník pro řešení krizových situací, které se mohou stát v běžném životě každému z nás, především pak dětem. Stránky stojí minimálně za prohlédnutí, můžete se však také zapojit do online hry, ve které postupně procházíte různé cesty a řešíte vzniklé krizové situace. Je to vlastně taková zábávná forma kvízu. Ten je sice určen dětem, ale musím se přiznat, že při některých otázkách jsem měl problémy. Zvláště když bylo nutno z více možností vybrat všechny správné. Pokud budete hru hrát při hře se otvírají pop-up okna s pomocníkem - záchranářem Teodorem. Ptoto si vypněte jejich případné blokování.

K tématu připravenosti na kritické situace bych rád ještě doporučil web Hasičského záchranného sboru. Zvláště zajímavé jsou části Ochrana člověka za mimořádných událostí a Příručka pro obyvatele pro případ ohrožení, kde se dozvíte, co dělat při pohromách a haváriích a pokud je vyhlášen varovný signál - kolísavý tón sirény po dobu 140 vteřin (sirény se zkušebně pouští každou první středu v měsíci, ale nikoliv kolísavě). Myslím, že takové věci by měl vědět každý.

Připraveností předejdete panice a získáte drahocenný čas!


Zobrazeno 3812x | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]