Družina RS Tučňáci Jičín


CVVZ 2003

Obrázek ke článku CVVZ 2003
18.11.2003 v 21:48 vložil ČIKO

O víkendu byli tři z nás (já, Góťa a Mrňous) na celostátní akci pro vedoucí dětských oddílů CVVZ 2003. Konala se v Brně, v ZŠ a gymnáziu Bystrc a bylo tam přes 700 lidí.

V rámci nabízených programů jsme navštívili mimo jiné semináře "Jak média ovlivňují náš život", "Turistické mapy", "Ohně" nebo "Moderní výstroj a výzbroj pro outdoor". Velice zajímavý byl program "Paintball", nikoliv seminář, ale praktická hra v lese. Až se mi to rozleží v hlavě, podělím se zde s vámi o některé nabyté zkušenosti. ;-)

Kromě programů na které se účastníci hlásili pokrokově přes Internet nechyběly doprovodné akce po celou dobu CVVZ: čajovna s pohodovou atmosférou, klub deskových her, koncerty (skupina Tubabu s africkými bubny mě pěkně rozpohybovala:).

CVVZ je pořádána pro vedoucí všech možných dětských oddílů v ČR a proto jsou možná některé z nabízených aktivit pro skauty irelevantní (přeci jenom máme vlastní poměrně dokonalý systém vzdělávání činovníků), ale pokud si toho je člověk při výběru programů vědom, je CVVZ jednoznačně přínosem. A navíc je to perfektní místo pro mnohá zajímavá setkání.


Zobrazeno 3663x | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]