Družina RS Tučňáci Jičín


PUTOVÁNÍ ZA PRAMENY HUDBY (kráceno)

14.11.2003 v 9:28 vložil Góťa

Vím, slíbil jsem to klukům a při jejich smutných očích jsem nemohl nevyhovět a nenapsat často tak opěvovanou cestu za kulturou. Stalo se to sice již dávno, kdy jsme byli ještě dětmi, ale snad vydržíte až do konce a pokud se vám to bude líbit, přidám ještě další část. Na pravopisné a jiné chyby neberte zřetel.

Ano, i do malebného okolí Jičína tu a tam zavítá hudební festival. A protože je okolí Jičína tak malebné, není divu, že v jeden čas nás poctili svou přítomností dokonce 2 festivaly najednou. "Benátská noc", kde vystupovali naše oblíbené kapely - J.A.R, Supporti, Čechomoři či Černý brejle, rozohnily údolí u Malé Skály, a "Czech Fet", na nehostinném místě v širokých a hlubokých hvozdech kdesi u obce Ledkov. Tam se sjeli vyznavači konopí, houbiček, máku - prostě všeho, po čem je člověk totálně sdělanej.

Techno. Už jenom pomyšlení na dav 40000 lidí naplnil naše tělní obvody něčím příjemným, amorizujícím a nepoznaným. Ten pocit, co způsoboval mrazení v zádech, třesení rukou a u jedinců náhlé ochrnutí mysli, zůstane navždy uchován v naších pamětích. No lidí. Nechtěl bych urazit pány tvorstva. Chová se to jako zvíře, ale není to zvíře, má to hlavu v oblacích, není to pták, kopeček trusu je jeho nejmilejší hračkou - neni to Bobo, v žilách nekoluje krev, ale sedativa, ale přesto to neni atlet ze SSSR.

Ten den nás Bůh neměl rád. Obloha bez mráčku, kam oko dohlédlo, vše pokryl jeden obrovský temný mrak.Bylo mi jasný, že nikoho do této sloty nedostanu. A všichni kamarádi na Malé Skále. V tu chvíli jsem uchopil telefon, zvedl sluchátko a vyťukal známá to čísla. Jeli jsem na Czech Tek.

Setkali jsme se v nádražní hale. já i Bobo jsme se snažily splynout s očekávaným davem, a podle toho jsme uspořádali svoji výstroj a výzbroj. Jeden z nás byl vystrojen tak, že i Mr. Jóna, vyhláškou uznaný bezdomovec Jičína, zbledl závistí. A druhý měl opět obarvenou hlavu. Nic naplat, zbylí účastníci si snad mysleli, že cílem cesty je nedaleký kostel. Po klidné výměně názorů, kdy otrhanec Bobo umně argumentoval, že je ateista a tudíž se neztotožní s touto vírou, se nám je podařilo přesvěčit. Snad už se jim ty boule od sukovice a bouracího kladiva zaholily. Chudáčci, s obětavou pomocí Mr. Jóny jsme je naložily na káru a dopravili je do vlaku.

Zkoušeli nás dojmout svou snahou nepošpinit svými vnitřnostmi a krví vlakové kupé a Mr. Jóna nevydržel ten pohled prosebných očí, a protože je nejen výtečný znalec Jičína, ale i zručný chirurg, s kouskem rezivého hřebíku a režné nitě je umně sešil.

Dorazili jsme do Kopidlna. Vystupování z vlaku je opravdu velice náročné, a tak není divu, že jeden mladý muž - pravděpodobně obchodní zástupce Rotta - při vystupování z vlaku spadl tak nešťastně, až se mu rozsapala jeho sbírka. Kotlíkář zachoval duchapřítomnost, posbíral své bohatství, přelezl nástupiště a usnul.

My jsme se vydali směr Ledkov. Cestou jsme míjeli,více či méně ohyzdlé trosky, kdysi možná lidí a došli tam, kde hudba byla nejsilnější.

Pokračování...


Zobrazeno 4930x | Zobrazit reakce na článek (1) | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]