Postřehy z tábora 2002 - Val d'Eau


Pohled na tábor fotbalovou bránouTábor v roce 2002 jsme prožili od 27.7. do 10.8. poblíž Valdova u Nové Paky na tábořišti Jilemnických skautů. Tábořiště je opravdu pěkně zařízené a některé vymoženosti moderní doby přispěly k novým zážitkům. Zajímavé postřehy z tábora si můžeš přečíst na této stránce.


Letos jsme se na táborovou vícedenní výpravu vydali do ZOO ve Dvoře Králové. Už cestou se nám nabídnul úžasný pohled do světa zvířat. Na vlakovém nádraží, kde jsme se schovali před přicházejícím deštěm, se v kolejišti pásly slepice. Jedna z nich nestihla uprchnout před projíždějícím rychlíkem, chvíli si s ní podvozky vagónů pohazovali a potom zůstala přejetá ležet na kolejnici. Co je ale nejzajímavější: Uběhlo dvacet minut a začalo pršet. Když tu najednou slepice zvedla hlavu a začala se rozhlížet kolem sebe. A ještě než stačil přijet další vlak, zvedla se a odešla pryč z kolejí. Řekli byste do slepičího těla s utrženým křídlem na fotce, že ožije? Od té doby je pro nás slepice jedním ze symbolů vytrvalosti a nepřemožitelnosti. Doufejme, že podobně by srážku s vlakem přestál i tučňák...

Slepice přejetá vlakem

Na táborových latrinách byly biochemické záchody. Velice luxusní řešení - žádný zápach, příjemné posezení na prkýnku, totální hygiena. Ovšem má to jeden háček. Při síle, s jakou jsme odpadové nádrže zaplňovali, bylo nutné záchody denně vylít do žumpy (pro charakteristický vzhled obsahu nazvané "Buřtguláš") a doplnit chemickou kapalinou na rozkládání výkalů. Tato táborová činnost se samozřejmě setkávala s velkým ohlasem a Tučňáci se stali hlavními záchodovými techniky.


Mišák dostává ešus Jednou z velkých událostí tábora bylo znovuzavedení trestu "Ešus", nepoužívaného již několik let. Trest to byl velice obávaný, srovnatelný s výnášením záchodů.

Zpět na archiv RS Tučňáci